اول خبر | خبر امروز

قلمي که جوهر آن تغيير رنگ مي‌دهد

زمان دریافت خبر :
قلمي که جوهر آن تغيير رنگ مي‌دهد
يک استارت آپ آمريکايي قلمي ساخته که هنگام استفاده رنگ جوهر آن تغيير مي کند. اين قلم با الهام از ويژگي تغيير رنگ پوست آفتاب پرست ساخته شده است.

به گزارش نيزوا، اين قلم که کامليون پن نام دارد دوسال قبل معرفي شد. کامليون پن که براي فعاليت هاي هنري به کار مي رود، هنگام استفاده رنگ آن تغيير مي کند.

به عنوان مثال يک قلم کامليون با جوهر سبز هنگام استفاده رنگ آن از سبز روشن به تيره تغيير مي کند. اکنون شرکت توليد کننده آن قلمي توليد کرده که رنگ آن به طور کامل تغيير مي کند.

در قلم کامليون تونرهاي بي رنگ با جوهر پايه الکل ترکيب مي شوند  همزمان با استفاده از قلم از نوک آن جوهر ترکيبي با رنگي ملايم خارج مي شود. پس از مدتي استفاده به تدريج جوهر خالص که با الکل ترکيب نشده از نوک قلم خارج مي شود. به اين ترتيب رنگ آن تيره تر مي شود.

اما قلم هاي جديد که رنگ آن کاملا تغيير مي کند حاوي دو مخزن رنگي متفاوت است. هنگام استفاده رنگ يکي از جوهر ها به نوک قلم مي رسد و با رنگ جوهر ديگر که از قبل در آنجا جمع شده ترکيب مي شود. در نتيجه هنگام استفاده رنگ آن تغيير مي کند.

منبع:مهر

انتهاي پيام/

تاييد
تاييد
اخبار به صورت پيش فرض منتشر نشده است و حتما براي انتشار خبر بايستي درانتهاي همين صفحه در قسمت گزينه هاي انتشار، تيك منتشر شده خورده شود.

امروز سه شنبه، 9 خرداد 1396

تعداد اخبار دریافت شده امروز: 694

دیگران چه می خوانند